مشاوره رایگان قبل از خرید

لوله گالوانیزه معمولی

شیر فلکه کشویی در دسته شیرآلات برنجی قرار می گیرد.این محصول موارد مصرف بیشماری دارد.اولین کاربرد شیر فلکه کشویی، مصارف ساختمانی صنعتی است.این محصول دارای مدل های متنوعی بوده و با جنس های مختلف برای مصارف متفاوت تولید می شود. شیر فلکه کشویی از جمله شیرهایی است که برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد

کامپاند اجزای خودرو، قالب‌گیری تزریقی، کامپاندها

ابعاد

در محموله‌های 25 تنی 230x394x1029

آلیاژ

MNAl – 30% CKL – 50% Mnog – 20% Tit – 70%

۰۲۱۸۸۱۷۳۶۹۳

برای سفارش این محصول با ما تماس بگیرید

تیرآهن ساده چیست؟

شیر فلکه کشویی از جمله شیرهایی است که برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول فلکه ای دارد که با چرخش آن در جهت ساعتگرد و پاد ساعتگرد،عمل باز و بسته شدن انجام می شود. شیر فلکه کشویی را می توان به دو صورت باز و بسته کرد.روش اول از در صورتی است که شیر فلکه در یک محفظه نصب شده باشد.در این صورت می توان از طریق فلکه یا آچار مخصوص آن را باز و بسته کرد.روش دوم در صورتی است که شیر فلکه در زیر زمین نصب شده باشد.در این حالت می توان با استفاده از یک محور باز کرد.

شیر فلکه ها با توجه به نحوه عملکرد و موقعیتی که در آن قرار می گیرند،در صنایع گوناگون به کار برده می شوند.شیر فلکه ایده آۀ شیر فلکه ای است که بدون کمترین مقاومت و کمترین افت فشار، سیال را از درون خود عبور دهد.البته شیر فلکه ها گاهی برای تنظیم جریان سیال مورد استفاده قرار می گرند.این تنظیم جریان از طریق تغییر مسیر و ایجاد اندکی مقاومت امکان می پذیرد.به علاوه در برخی ماقع برای جلوگیری است.

آلیاژهای تیرآهن چه تفاوتی دارند؟

از شیرآلات کشویی برای قطع و وصل جریان استفاده می شود به عبارت دیگر نمی توان آن را برای کنترل جریان به کار برد.در صورتی که برای کنترل جریان سیال از شیر فلکه کشویی استفاده شود،باعث ایجاد لرزش در شیر و آسیب رسیدن به دیسک آن می شود.علت نام گذاری این شیر فلکه به نوع عملکرد آن مربوط می شود.عملکرد این محصول بدین صورت می باشد که یک دیسک شبیه به دروازه،در میان نشیمنگاه است.

از لحاظ ظاهری شیر فلکه کشویی ارتفاع بیشتری نسبت به شیر سوزنی دارد.اما از لحاظ طولی،شیر کشویی دارای طول کمتری نسبت به شیر سوزنی می باشد.شیر کشویی،در حالتی که کاملا باز باشد،مقاومت خود را در برابر سیال عبوری از دست می دهد. ار آنجایی که در حالت باز دیسک کاملا در درپوش جمع می شود،افت فشار کم خواهد بود.دیسک و نشیمنگاه شیر فلکه کشویی به دلیل طراحی که دارند،و همچنین به دلیل نحوه باز و بسته شدنشان، نسبت به دیسک شیر سوزنی بیشتر مستعد سایش می باشند.